Mercury Computer

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna (EDM)

System OptiMED24 umożliwia sporządzanie i przechowywanie dokumentacji medycznej pacjenta (w tym m.in. historii zdrowia i choroby, wyników badań) w formie elektronicznej, pozwala także na autoryzowane przeglądanie EDM oraz śledzenie zmian. Program umożliwia elastyczne tworzenie i dostosowywanie szablonów kart wizyty do potrzeb lekarza lub poradni, pozwala także na wystawianie i wydruk recept i skierowań. Moduł umożliwia elektroniczne podpisywanie tworzonej dokumentacji medycznej. Użytkownik ma dostęp do aktualnych baz ICD-9 i ICD-10 i do aktualnej bazy leków.
Wypowiedź Przychodni Wilanów o EDM: „Prowadzimy elektroniczną dokumentację medyczną zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia - system zapewnia oszczędność papieru, miejsca, łatwość dostępu do dokumentacji medycznej, bezpieczeństwo /elektroniczne kopie zapasowe/”.

Rozliczenia z NFZ
Moduł Sprawozdawczość z NFZ pozwala na szybkie i zautomatyzowane prowadzenie rozliczeń z NFZ dedykowane jednostkom świadczącym usługi z zakresu m.in. POZ, KAOS, AOS, stomatologii.

Moduł NFZ zapewnia:
• import kontraktów NFZ, rozliczanie i sprawozdawanie przez Internet,
• automatyzację procesu rozliczania,
• wykrywanie i sygnalizowanie błędnie wprowadzonych danych,
• sprawną korektę rozliczeń,
• bieżącą aktualizację systemu do obowiązujących wymogów prawa.

„Dzięki systemowi mamy mniej pracy o 'jeden etat'. Program drukuje jednocześnie całomiesięczny raport wraz z rachunkiem. Jesteśmy w stanie zmieścić się z zamknięciem pełnego, comiesięcznego rozliczenia z NFZtem od pół do jednego dnia przy ilości 10.000 zarejestrowanych pacjentów (!)" – Współwłaściciel Przychodni w Wilanowie.

Więcj informacji na temat programu znjadziesz tu:Projekt i wykonanie: qbe-art